Yönetim Kurulu

BAŞKAN YARDIMCISI

1993 Azerbaycan doğumlu olan Murad ilk okul, orta okul ve lise eğitimini Rusya’da bitirdi. 2010 yılında lisans eğitimi görmek için burslu olarak Türkiye’ye geldi, bir sene Ege Üniversitesi’nde Türkçe eğitimini tamamladıktan sonra Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümüne yerleşti. Şuan son  sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

agbbaskanyardimcisi@gmail.com

GENEL KOORDİNATÖR

18 Nisan 1992’de Azerbaycan’da doğdu. 12 yaşına kadar Azerbaycan’da yaşayan Ramazan 2004 yılında ailesi ile birlikte Rusya’ya göç etti. 2004-2008 yılları arasında Rusya’da eğitimine devam etti. 2008 de tekrar dönerek liseyi Azerbaycan’da bitirdi. 2010 yılında Türkiye Üniversitelerinde burslu okuma hakkına sahip oldu. Şu anda Ankara’da üniversite öğrenimine Hacettepe Üniversitesin’de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon bölümünde devam etmektedir. son sınıft öğrencisi olan Ramazan bekardır. Ahıskalı Gençler Birliği Genel Koordinatörlük görevinde olan Ramazan bu görevi “halkına hizmet etme fırsatı bulduğu için kabul ettiğini ve makamların geçici olduğunu” bir söyleşisinde vurgulamış ve “AGB’de sen, ben, o gibi kavramlar yoktur biz vardır, yuvarlak bir masa etrafında tüm kişi ve düşünceler eşittir.” diyerek Ahıskalı Gençler Birliği’ni anlatmıştır.

agbgenelkoordinator@gmail.com

Tel: 0553 231 17 76

GEZİ TANITIM VE ORGANİZASYON BİRİM YÖNETİCİSİ

Nariman Anvarov 08.10.1994 tarihinde Kırgızistan'ın Jalalabad şehrinin Shamaldysay kasabasında doğdu.İlk okulu ve orta okul 7 sınıfa kadar Rus okulunda okudu daha sonra Kırgız-Türk erkek lisesine geçiş yaptı ve ordan mezun olduktan sonra Ankara'da Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesini kazandı.Şu an aynı üniversitenin İngilizce işletme 3 sınıfında eğitim öğretimine devam etmektedir.2015 yılında ailesiyle beraber Türkiye'ye taşınan Nariman Anvarov şu an Bursa şehrinin Gürsu ilçesinde ailesiyle birlikte ikamet etmektedir.

 

agbgezitanitim@gmail.com

DIŞ İLİŞKİLER BİRİM YÖNETİCİSİ

Ahıska Türkü olan Mahmut Mamadaliyev Azalxanoğlu 19.07.1995 tarihinde Azerbaycan’ın Şamahı şehrinin Medrese kasabasında doğdu. Ailesi 5 yaşındayken başkent Bakü’ye taşındı. Eğitim hayatını Bakü’de tamamlayan Mahmut 2012 yılında Türkiye Burslarını kazanarak Samsun 19 Mayıs Üniversitesinde İktisat bölümünde okumaya hak kazandı. Bu bölümden mezun olan Mahmud şuan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde yüksek lisans yapmaktadır.

agbdisiliskiler@gmail.com

 

 

 

 

 

KÜLTÜR VE MEDENİYET BİRİM YÖNETİCİLİĞİ

agbkulturmediniyet@gmail.com

EĞİTİM BİRİM YÖNETİCİSİ

İsa HALİLOĞLU 19.05.1992 Azerbaycan /Yevlah şehrinde dünyaya gelmiştir. İlkokul 4.sinifa kadar Azerbaycan da eğitim görmüş, ortaokul ve lise eğitimini de Türkiye’de tamamlamıştır Bursa/Kestel ilçesinde ikamet etmektedir. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kimya bölümü mezunudur. Ve şuanda da Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Hemşirelik Bölümü 3.sinif öğrencisidir. Ayni zamanda AGB Kütahya Ahıskaliı öğrenciler temsilcisidir.

 

agbegitimbirimi@gmail.com

 

 

 

HALKLA İLİŞKİLER BİRİM YÖNETİCİSİ

 
Ahıska Türkü olan Merdali Arslanov Nazimoğlu 24.07.1996 tarihinde Azerbaycan'ın Saatlı ilçesinin Nesimikend köyünde doğdu. Ailesi 9 yaşındayken Ukraynan'ın Kiev şehrine taşındılar. Eğitim hayatını Kiev şehrinde tamamladı. 2014 yılında Afyon Kocatepe Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümunde okumaya hak kazanan Merdali 2016 yılında Dikey geçiş yaparak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde Konaklama bölümünde 3.sınıf olarak eğitimine devam etmektedir. Daha önce Halkla İlişkiler birim başkan yardımcısı olan Merdali şu an Halkla İlişkiler birim  başkanlık görevini yürütmektedir. 

 

agbhalklailiskiler@gmail.com

 

MALİ KAYNAKLAR VE MUHASEBE BİRİM YONETİCİSİ

Kamil Akhmedov, 12 Eylül 1987’de Kazakistan-Çimkent ilinin Türkistan şehrinde doğdu. Orta okul 1993 – 2004 yıllar aralığında okudu. Türkistan’da bulunan Ahmet Yesevi, Uluslararası Kazak – Türk Üniversitesin’de Lisan 2004-2008 ve Yüksek Lisans 2008-2010 seneler aralığında eğitimlerini aldı. Aynı Üniversitede (2010-2012) iki sene öğretim üyesi olarak ve aynı zamanda dekan yardımcısı görevini yaptı. 2012`de Türkiye bursları programı ile Konya – Selçuk Üniversitesi`nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İktisat bölümünde Doktora eğitimine başladı. “Yenilenebilir Enerji ile Ekonomik Büyüme Arasındaki İlişki Bağlamında Türkiye’nin Enerji Politikalarının Değerlendirilmesi” konulu tez ile çalışmalar devam etmekte. Kamil aynı zamanda AGB Konya İl Temsilciliği görevini yürütmektedir. Evli ve bir kız çocuğu sahibi olan Kamil doktora öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir..

agbmalikaynakmuhasebe@gmail.com

 

 

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME BİRİM YÖNETİCİSİ

Gazali Muradov 24.07.1995 tarihinde Rusya'nın Rostov şehrinin Volgodonsk kasabasında doğdu. Ilkokul ve ortaokul eğitim hayatını Rusyada tamamlayıp, 15 yaşında 2010 yılında ailesiyle Turkiyenin Denizli şehrinin Honaz ilçesine taşındılar. Lise öğrenimini Honazda tamamlayıp 2015 yılında Zonguldak Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü okumaya hak kazanan Gazali. Şu an aynı bölüm 2. Sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir.

agbarge@gmail.com