Yönetim Kurulu

BAŞKAN YARDIMCISI

İzmira Odobasheva. Kırgızistan vatandaşıyım. 2015 yılında Gazi üniversitesinde uluslararası ilişkiler bölümünde yüksek lisansa başladı. 2017 yılın Ağustos ayında tezini başarı ile savunarak mezun oldu. Eylül ayında ise Ankara üniversitesinde uluslararası ilişkiler bölümünde doktoraya başladı. AGB'deki ilk görevini 2015 yılında  Halkla ilişkiler biriminde  aldı. 2016 yılında ise Halkla İlişkiler Başkanlığına layık görüldü ve kısa bir süre sonra kişisel nedenlerden dolayı görevden ayrılmak zorunda kaldı.

agbbaskanyardimcisi@gmail.com

GENEL KOORDİNATÖR

İsa HALİLOĞLU 19.05.1992 Azerbaycan /Yevlah şehrinde dünyaya gelmiştir. İlkokul 4.sinifa kadar Azerbaycan da eğitim görmüş, ortaokul ve lise eğitimini de Türkiye’de tamamlamıştır Bursa/Kestel ilçesinde ikamet etmektedir. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Kimya bölümü mezunudur.Dumlupınar Üniversitesi Kardeş Ülkeler Topluluğu başkanlığı ve AGB Kütahya Ahıskalı Öğrenciler Temsilciliği yapmıştır. Şuanda da Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Hemşirelik Bölümü 4.sinif öğrencisidir.

agbgenelkoordinator@gmail.com

Tel: 0505 122 39 85

GEZİ TANITIM VE ORGANİZASYON BİRİM YÖNETİCİSİ

Sefer AZİZOV 06.06.1996 yılında Ukrayna Herson şehrinde doğdu. İlk-orta okul ve liseyi Ukraynada bitirdi. 2013 yılında Türkiye burslarını kazanarak Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesinde, İktisat Bilimleri fakultesinde okumaya hak kazandı . 2016-2017 eğitim yılında Erasmus öğrenci değişim programıyla Polonya’da eğitim gördü. Şu an ise İktisat bölümü 4. sınıf olarak eğitimine devam etmektedir.

agbgezitanitim@gmail.com

DIŞ İLİŞKİLER BİRİM YÖNETİCİSİ

Kazakistan vatandaşı olan Nursultan MEDEDOV 28 Nisan 1995’te Güney Kazakistan’ın Türkistan şehrinde dünyaya geldi. 2001-2012 yıllar aralığında orta okul eğitimini tamamladı. Daha sonra Lisans eğitimi için YÖS ile Giresun Üniversitesi Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümünü kazandı. Son sınıf öğrencisi olan MEDEDOV 2016 senesinden itibaren Giresun Üniversitesi Ahıskalı Öğrenciler Topluluğunu başkanlığını layıkıyla yürütmekte. Amacı Ahıska Türklerinin meselelerinin Uluslararası Hukuk ve Siyaset çerçevesindeki yerini belirlemek, insanlık âlemine ve ilgililere sorumluluğunu hatırlatmaktır.

agbdisiliskiler@gmail.com

 

 

 

 

 

KÜLTÜR VE MEDENİYET BİRİM YÖNETİCİLİĞİ

Gülizar Kurbanova 10.08.1995 tarihinde Rusyanın Oryol ilinde doğdu . İlkokul , ortaokul ve lise eğitimini Rusyada bitirdi . 2015 yıllında Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünü kazanan Gülizar şu an 3 sınıf öğrencisi olarak eğitim hayatına devam etmektedir . Ailesi ile birlikte Bursa İnegöl ilçesinde ikamet etmektedir. Daha önce AGB Divan Kurulunda Karadeniz Başkan Vekili olarak görev almıştır.

agbkulturmediniyet@gmail.com

EĞİTİM BİRİM YÖNETİCİSİ

Servel ULFANOV 05.11.1994 Tarihinde Azerbaycan'nın Beylegan iline bağlı olan Türkler köyünde dünyaya gelmiştir. ilkokul , ortaokul ve liseyi Azerbaycan'da bitiren Servel ULFANOV 2012 senesinde Türkiye Cumhuriyeti Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi işletme bölümüne kaydını yaptırdı. Şuan son sınıf öğrencisi olan Servel ULFANOV Üniversitede bůnyesinde bulunan topluluklarda aktiv gorev almıştır. Daha önceden Ahıskaı Gençler Birliği Divan Kurulu Başkanlığını yöneten Servel ULFANOV şuan Ahıskalı Gençler Birliği Eğtim Birimi başkanlıği görevini yürütmektedir.

 

agbegitimbirimi@gmail.com

 

 

 

HALKLA İLİŞKİLER BİRİM YÖNETİCİSİ

 
Ahıska Türkü olan Merdali Arslanov Nazimoğlu 24.07.1996 tarihinde Azerbaycan'ın Saatlı ilçesinin Nesimikend köyünde doğdu. Ailesi 9 yaşındayken Ukraynan'ın Kiev şehrine taşındılar. Eğitim hayatını Kiev şehrinde tamamladı. 2014 yılında Afyon Kocatepe Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümunde okumaya hak kazanan Merdali 2016 yılında Dikey geçiş yaparak Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesinde Konaklama bölümünde 3.sınıf olarak eğitimine devam etmektedir. Daha önce Halkla İlişkiler birim başkan yardımcısı olan Merdali şu an Halkla İlişkiler birim  başkanlık görevini yürütmektedir. 

 

agbhalklailiskiler@hotmail.com

 

MALİ KAYNAKLAR VE MUHASEBE BİRİM YONETİCİSİ

Nariman Anvar oğlu 08.10.1994 Kırgızistan Zhalal-Abad şehirin de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğretimini Rus okulunda okuyup daha sonra Kırgız-Türk lisesine geçiş yaparak lise hayatını Zhalal-Abad şehirinde böylece tamamlamıştır.  Türkiye Ankara'da ikamet etmekte olup Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İngilizce işletme 4 sınıf öğrencisidir.

agbmalikaynakmuhasebe@gmail.com

 

 

ARAŞTIRMA VE GELİŞTİRME BİRİM YÖNETİCİSİ

Murad Khashimov 26 Haziran 1995 yılında Azerbaycan’da doğdu.1 yaşındayken ailesiyle birlikte Rusya’nın Krasnodar bölgesinin Beloreçensk şehrine yerleşti.İlkokul,ortaokul ve lise eğitimini orda tamamlayan Murad 2013 yılında Konya’nın Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü okumaya hak kazandı.2015 yılında Çiftanadal kapsamında aynı üniversite bünyesinde Uluslararası İlişkiler bölümüne başladı.2017 yılının haziran ayında iki bölümdende dereceyle mezun oldu.Şuan Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında Türkiye Burslusu olarak Yüksek Lisans yapmaktadır.Murad aynı anda Konya İl Temsilciliğini yürütmektedir.

agbarge@gmail.com