Image
15 Kasım - 2016 2.00

AGB NE İÇİN KURULDU?

Sevgili kardeşlerim şüphesiz ki, vatan yolu engeller, kayalar, taşlar ile doludur. Lakin bu yola kutsallık veren, bu yolu kutsal kılan, yolun sonundaki cennet vatanımızdır. Daha önceleri gençlerimizin bir araya gelerek kurmak istediği, ihya ettiği bir çok birlikler mevcuttu. Buradan vatanınıza, milletimize, halkımıza, kutsal yoldan şaşmadan hizmet eden bütün herkese minnet ve şükranlarını sunuyorum.

Ahıskalı Gençler Birliği 4-5 sen önce küçük bir evin odalarında temelleri atılmış ve bir anda büyük bir kitle hareketine dönüşerek sizlerin ve büyüklerimizin de desteği ile en demokratik yolla kurulan bir birliktir. Birlikte ihya ettiğimiz, dünyadaki gençlerimizin en büyük ve hatta tek temsilcisi olan birliğimiz yaklaşık bir buçuk senedir başarı ile çalışmalarına devam etmektedir. Hiç şüphesize ki, Ahıskalı Gençler Birliği, kültürel faaliyetler yürütmek, eğlence ortamı sağlamak, gençlerimizi yılda bir kaç gün bir araya getirmek amacı ile kurulmamıştır.

Peki Bu Birlik Ne İçin Kurulmuştur?

Ahıskalı Gençler Birliği en kutsal davamıza yani vatan davasına, milletimize, aşılmaz yolları aşacak, vatan yolundaki taşları, engelleri söküp atacak bireyler kazandırmak, bilgili, milli görüşe, milli fikre, milli düşüncelere ve.s sahip bireyleri yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.

Halkımız, milletimiz için göğsünü siper edecek, mücadele verecek gençlerin bir arada toplamak, hiç bir gencimizi ayırt etmeksizin bir çatı altında birleştirmek, Haydar Efendileri, Ömerleri, Odabaşları, Yusufları, Yunusları yetiştirmek gayesi ile kurulmuş bir birliktir.

Ahıskalı Gençler Birliği vatan hasreti ile yanıp tutuşan halkımızın hasretini bitirmek, karanlığa, geleceğe ışık tutmak, çilelere son vermek, geçmişimizden bize intikal eden değerleri koruyarak ve yücelterek gelecek nesillere devretmek için kurulmuştur.

Ahıskalı Gençler Birliği, vatan yolunda verilen mücadeleyi hızlandırmak, mücadelenin başını çekmek, dünyanın her neresinde halkımızın, milletimizin bireyleri varsa onlara yardım etmek, bitmek bilmeyen sürgünlere, soykırımlara son vermek, halkımıza, milletimize yapılan soykırımların, sürgünlerin hesabını sormak için kurulmuştur.

Ahıskalı Gençler Birliği Acımasız kaideleri olan şu dünyada halkımızı, milletimizi korumak, dünya düzenine ayak uydurmak, haksızlıklara, zulümlere karşı çıkmak için, dünya arenasında halkımızın milletimizin sesi olmak amacı ile kurulmuştur.

Ahıskalı Gençler Birliği her şeyden öte eğitim merkezi yani halkımıza, milletimize, vatanımıza, hizmet için bir eğitim ocağı olma gayesi ile kurulmuştur.

Elbette bir gün bu birliğimizi, yıkmak, dağıtmak isteyenler çıkacaktır. Lakin bin bir güç ve emek ile hep birlikte ihya ettiğimiz, vücuda getirdiğimiz, can verdiğimiz bu birlik hiç şüphem yok ki, birliğimizi ihya eden siz gençler tarafından korunacak ve gelecek nesillere devredilecektir. Şundan da hiç şüphem yok ki, bu birlikten çıkan gençlerimiz bir gün bütün halkımızı birleştirecektir. Ve eminim ki, sizler de benim gibi o günü büyük bir özlem ve hasret ile beklemektesiniz. Lakin o günü yakın kılmak için, okumamız, bilgilenmemiz, çok çalışmamız elzemdir. Bu niyet ve arzular ile sizleri selamlıyor ve desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Ahıskalı Gençler Birliği Genel Başkanı Orman ULFANOV

Ahıskalı Gençlere Kahraman Bakış Açısı

25 Mayıs - 2018

Kamile KEMAL Öyküleyici metin türlerinde farklı bakış açıları ile anlatımlar mevcuttur. Bu bakış açıları: hikayeyi yaşayan kişinin metinde bulunduğu konuma göre be...

2017 TÜRKİYE BURSLARI LİSANSÜSTÜ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

27 Aralık - 2016

2017 Türkiye Bursları lisansüstü başvuruları  başlıyor. Başvurular 16 Ocak 2017 – 17 Şubat2017 tarihleri arasında alınacak. Başvurular, yalnızca y&uuml...

Postmodern Toplum ve Tüketim Çılgınlığı

29 Ocak - 2017

METİN SAVAŞ Anglosakson dünyasının çağdaş sosyologlarından Anthony Giddens Modernliğin Sonuçları adlı çalışmasında modernizmi şöyle tanımlar: “Modernlik, on yed...

Yorum Yap